English
Online Bağış & Online İşlem Merkezi
İyilik her zaman her yerde...
Online Bağış Sepetiniz

Yapmak istediğiniz bağışları
(farklı kişi ve amaçlar için olsa bile)
sepetinizde toplayın
ve kredi kartı ile ödeyin

Dilerseniz ödemenizi yaparken düzenli ödeme talimatı vererek, sepetinizin kredi kartınızdan her ay otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz

Fidye

Fidye

Bağış Sahibi Kişi / Kurum
Cep Telefonu
Sabit Telefon
E-Posta Adresi
Bağış Miktarı

Yardımlarınız milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşıyor

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da İHH'nın iyilik kervanı dünyanın farklı yerlerindeki mağdur ve muhtaç Müslümanlar için yola çıkıyor. Siz de fidyelerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz. İHH ekipleri, muhacir kamplarında çilelerini dolduranlarla, savaşların her şeylerini yok ettiği biçarelerle, ocaklarından yoksulluk ve sefaletin eksik olmadığı kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara selamınızı ve fidyelerinizi ulaştırıyor.

Fidye nedir?

Tâkatsizliği ve güçsüzlüğü her geçen gün artarak devam eden ve artık düzelmesi ihtimali olmayan düşkün ihtiyarlar ve şifâsız hastalar, farz ve vacib olan oruç borçlarından kurtulmak için, her oruca mukabil bir fidye verirler. Bir fidye - âyet-i kerîmede de belirtildiği gibi - bir fakiri tam bir gün doyurmaktır. Bir günde ise iki öğün vardır.

Fidyemi nasıl bağışlayabilirim?

Yukarıdaki bağış alanından dilediğiniz kadar fidye bağışlayabilir veya “FIDYE”  yazıp 4272’ye SMS göndererek fidyenizi bağışlayabilirsiniz. 1 SMS (fidye) bedeli 23 TL’dir. Her gönderilen SMS ile 1 fitre bağışlamış olursunuz.

fidye-bagis-ic-kisim.jpg

2017 Ramazan'ında desteklerinizle 104 ülke ve bölgedeydik 

Filistin’den Suriye’ye, Moro’dan Afganistan’a, Irak’tan Arakan’a, Patani’den Kolombiya’ya dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerimize Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara düştük. Binlerce hayırseverimizin kumanya, fitre, fidye ve zekat bağışlarının yanı sıra iftar yemeği ikramlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık, yetim çocukları bayramlıklarla sevindirdik, inşasını tamanladığımız kalıcı eserlerimizi hizmete açtık. Milyonlarca mazlum, mağdur ve mülteciye ulaşmamızda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.