English
Online Bağış & Online İşlem Merkezi
İyilik her zaman her yerde...
Online Bağış Sepetiniz

Yapmak istediğiniz bağışları
(farklı kişi ve amaçlar için olsa bile)
sepetinizde toplayın
ve kredi kartı ile ödeyin

Dilerseniz ödemenizi yaparken düzenli ödeme talimatı vererek, sepetinizin kredi kartınızdan her ay otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz

Fidye

Fidye

Bağış Sahibi Kişi / Kurum
Cep Telefonu
Sabit Telefon
E-Posta Adresi
Bağış Miktarı

 

Yardımlarınız milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşıyor

İHH iyilik kervanı her yıl olduğu gibi bu Ramazan da ülkemiz ve dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahipleri için hazırlanıyor. Siz de fidyelerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz.

Fidye nedir?

Tâkatsizliği ve güçsüzlüğü her geçen gün artarak devam eden ve artık düzelmesi ihtimali olmayan düşkün ihtiyarlar ve şifâsız hastalar, farz ve vacib olan oruç borçlarından kurtulmak için, her oruca mukabil bir fidye verirler. Bir fidye - âyet-i kerîmede de belirtildiği gibi - bir fakiri tam bir gün doyurmaktır. Bir günde ise iki öğün vardır.

Fidyemi nasıl bağışlayabilirim?

Yukarıdaki bağış alanından dilediğiniz kadar fidye bağışlayabilir veya “FIDYE” yazıp 4072’ye SMS göndererek fidyenizi bağışlayabilirsiniz. 1 SMS (fidye) bedeli 28 TL’dir. Her gönderilen SMS ile 1 fitre bağışlamış olursunuz.

2020'de ülkemizde, savaş ve kriz bölgelerinde 137,244 ihtiyaç sahibinin zekat, fitre ve fidyelerinizle Ramazan'ı bereketlendi.