English
Online Bağış & Online İşlem Merkezi
İyilik her zaman her yerde...
Online Bağış Sepetiniz

Yapmak istediğiniz bağışları
(farklı kişi ve amaçlar için olsa bile)
sepetinizde toplayın
ve kredi kartı ile ödeyin

Dilerseniz ödemenizi yaparken düzenli ödeme talimatı vererek, sepetinizin kredi kartınızdan her ay otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz

Yemen

Yemen

Bağış Sahibi Kişi / Kurum
Cep Telefonu
Sabit Telefon
E-Posta Adresi
Bağış Miktarı

 

Yemen yardım bekliyor

Yemen’de kriz yedi yıldır devam ediyor. 21 milyon insanın gıdaya ulaşmada sıkıntı yaşadığı Yemen'de iç savaştan dolayı 7 bin insan öldü. 3 milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı.

Vakfımız, insani krizin yaşandığı Yemen’de mağdur ailelere ulaşıyor. Yemen'de 2017 yılından itibaren 550 binden fazla kişiye gıda kumanyası, yatak, battaniye ve sağlık yardımında bulunduk.

2017 ve 2018 Kurban çalışmalarıyla Yemen’de 110 bin kişiye kurban hissesi ulaştırdık. 2018 Ramazan çalışmalarında ise Yemenli 39 binden fazla kişi gıda kumanyası yardımlarından yararlandı. 2018 yılı itibarıyla Yemen’de 4985 yetime sponsor olduk ve yetimlere her ay düzenli olarak yardım ulaştırıyoruz. 2017 yılından bu yana kolera ile mücadele için Aden ve Taiz bölgesinde 53 bin hastaya sağlık yardımı yaptık.

Bunun yanında, başkent Sana’da Yemen Hasta Bakım Merkezi’nde toplam 344 kanser ve diyaliz hastasına gıda ve ilaç yardımı ulaştırdık. Merkezdeki hastaların barınma, gıda ve ilaç ihtiyaçları da karşılıyoruz. Ayrıca, Sana’da Hanik çadır kentindeki sağlık merkezinin işletimine destek veriyoruz. Sağlık merkezine verdiğimiz destekle çadır kentte yaşayan 1000 aile ve yakın köylerde bulunan muhtaç kişiler istifade ediyor. 4 şehirde devam eden sağlık merkezi destekleme projelerimiz tamamlandığında 26.400 hastaya sağlık yardımı ulaştırmış olacağız.

2018 Kasım ayında Yemen için yoğun bir yardım kampanyasına daha başladık. Bu kampanyada 7200 kişiye kurbanlık yardımı ulaştırdık. Binlerce gıda kumanyasını 53 binden fazla kişiye dağıttık. 1000 bebeğe mama yardımı yaptık. Mevsimin kış olması insanları zor durumda bıraktığı için farklı bölgelerde yaşayan 1000 aileye battaniye ve mont ulaştırdık. Yardım kampanyamız hala devam ediyor.