English
Online Bağış & Online İşlem Merkezi
İyilik her zaman her yerde...
Online Bağış Sepetiniz

Yapmak istediğiniz bağışları
(farklı kişi ve amaçlar için olsa bile)
sepetinizde toplayın
ve kredi kartı ile ödeyin

Dilerseniz ödemenizi yaparken düzenli ödeme talimatı vererek, sepetinizin kredi kartınızdan her ay otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz

Yetim Eğitim Bursu

Yetim Eğitim Bursu

Bağış Sahibi Kişi / Kurum
Cep Telefonu
Sabit Telefon
E-Posta Adresi
Bağış Miktarı

Dünyada her 4 kişiden biri eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Maddi imkânsızlıklar, altyapı yetersizliği, eğitimsizlik… Tüm bunlar yoksul ülkelerdeki insanların hayatını ve geleceğini olumsuz etkilemekle kalmıyor, bu insanları uluslararası güçlerin insanlık dışı sömürülerine de maruz bırakıyor. Savaş ve krizler ise bu sömürüye hizmet ediyor. Bu sömürüye maruz kalanların başında hiç şüphesiz yetimler geliyor. Misyoner kuruluşlar, organ mafyaları, fuhuş çeteleri ve terör örgütleri ise savunmasız kalan yetimlerin karşılaştığı tehlikelerden birkaçı.

İHH’nın dünya üzerinde bakımını üstlendiği yaklaşık 90 bin yetimin birçoğu 18 yaş altında. Vakfımızın 2007 yılında geliştirdiği Yetim Sponsorluk Sistemi vesilesiyle bu yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Fakat 18 yaşını doldurmuş, üniversite veya medresede eğitim gören binlerce genç yetim kendi ayakları üzerinde durmaya hazır değil. Yetim gençler meslek sahibi oluncaya kadar desteğe ihtiyaç duyuyor. İHH, yetim olarak büyümüş çocukların eğitimlerine katkı sağlarken sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

18 yaşından büyük yetimlerin eğitim olanaklarına sahip olabilmeleri ve eğitim için gerekli desteğe ulaşabilmeleri için Yetim Eğitim Bursu ile onlara destek olabilirsiniz. Bir kişi, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul gençleri Yetim Eğitim Bursu ile destekleyerek masraflarını karşılanmasına katkı sağlayabilir.