English
Online Bağış & Online İşlem Merkezi
İyilik her zaman her yerde...
Online Bağış Sepetiniz

Yapmak istediğiniz bağışları
(farklı kişi ve amaçlar için olsa bile)
sepetinizde toplayın
ve kredi kartı ile ödeyin

Dilerseniz ödemenizi yaparken düzenli ödeme talimatı vererek, sepetinizin kredi kartınızdan her ay otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz

Arama kurtarma çalışmaları

Arama kurtarma çalışmaları

Bağış Sahibi Kişi / Kurum
Cep Telefonu
Sabit Telefon
E-Posta Adresi
Bağış Miktarı

Sesimizi duyan var mı?

Gölcük, Düzce veya Van’da bu sesi duyanlar deprem enkazı altında kalanlardı. Bir de enkaz altındaki yakınlarının kurtarılmasını dışarıda bekleyen insanlar. Maalesef son 20 yılda binlerce insanımızı depremlerde kaybettik. Kimisi enkazlar kaldırıldığında zaten hayatını kaybetmişti, kimisi de bu sesi duyuyor ama ona kimse ulaşamıyordu.

İHH olarak bizler, acısını derinden yaşadığımız her depremden sonra, her zamankinden daha fazla, ülkemizin her bir yanında yetişmiş arama kurtarma ekiplerinin olması gerektiğine inandık. Sesimizi afetzedelere daha fazla ulaştırmalıydık. Kurulduğumuz günden bu yana hep tek bir hedef için çalıştık: Dünyanın herhangi bir yerindeki afet durumunda, en az zarar için arama kurtarma ekiplerimizle en hızlı ve etkin bir şekilde bölgeye ulaşmak. Yeri geldi Van’daydık, yeri geldi Nepal’de. Uzak demeden Japonya’ya vardık, Haiti’ye uzandık.

Vakfımızın bünyesinde, ülkemizin çeşitli şehirlerinde bulunan arama kurtarma ekiplerimiz bugün 800’den fazla gönüllüden oluşuyor. Göçük, su altı, yangın ve ilk yardım eğitimleri almış gönüllü arkadaşlarımıza her gün yenisi ekleniyor. Arama kurtarma ekiplerimizin sayısı gün geçtikçe artarken ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerindeki olası afetler için hazır bekliyoruz. Ekiplerimizi genişletmekle kalmıyor, pilot olarak Bursa’da inşa ettiğimiz afet koordinasyon merkezi gibi yapılarla ülkemizdeki kritik bölgeler için yatırımlar yapmaya da çalışıyoruz. Bursa’da inşa ettiğimiz Marmara Afet Koordinasyon Merkezi, olası bir İstanbul depremine etkin ve hızlı müdahale edebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Biliyoruz ki, hepimizin güvenliği için arama kurtarma ekiplerimizin daima hazır olması bir afet önlemidir. İHH olarak biz, eğitimlerle daha çok gönüllüye ulaşarak; ekipmanlarımızı ve ekiplerimizi genişleterek afetler için daima hazır olmaya çalışıyoruz. Ancak bunun için sizin desteğinize ihtiyacımız var.

Unutmayın, siz de bir sese ihtiyaç duyabilirsiniz.